חיפוש
  • adir61

עדשות עם ציפוי אנטי רפלקס AR

עודכן ב: אפר 20

ציפוי אנטי ריפלקס: איך הוא מסייע לראייה איכותית יותר?

ציפוי אנטי ריפלקס בעדשות משקפיים מונע השתקפויות של אור ממקורות אור חיצוניים כגון מנורות, פנסי מכוניות ואפילו קרני השמש. כיצד הציפוי מגן על העיניים ומסייע לראייה תקינה להפוך לאיכותית עוד יותר, ומה ההבדל העיקרי בינו לבין ציפויים אחרים?

60% ממרכיבי המשקפיים, משתמשים בעדשות עם ציפוי אנטי ריפלקס. אבי ארליך, אופטומטריסט מוסמך, מסביר כי ציפוי אנטי-ריפלקס בעדשות משקפיים הוא ציפוי דק ביותר המונע השתקפויות על העדשות. "בדרך זו מתאפשרת ראייה צלולה ונקייה יותר. למעשה, עדשה רגילה ללא ציפוי כלשהו, מעבירה רק כ-90% מקרני האור, מה שללא ספק, משפיע על הראייה.

ציפוי עדשות כדרך קבע, החל בסוף שנות ה-50, כשעד אז חומר הגלם לעדשות משקפיים היה זכוכית, בעוד שכיום רוב העדשות עשויות מפלסטיק. בדרך כלל, זכוכית לבנה, וזכוכיות צבעוניות שימשו לראייה בתאורת חדר, וזכוכיות ירוקות וחומות לשמש. את הזכוכיות הללו היו מלטשים לפי דרישת האופטיקאי, כדי למנוע את ההשתקפויות מהן.


הציפוי שמגן על העיניים

אופטומטריסטית, מסבירה כי קיימים ציפויי אנטי רפלקס, מהדורות החדשים והמתקדמים, המגנים על העיניים מקרינת UV אליה אנחנו חשופים במהלך כל שעות היום ולא מודעים לכך. "בנוסף להגנה שלו על העיניים הציפוי דוחה לכלוך, אבק, שומנים וקל במיוחד לניקוי".

לדבריה, יש חשיבות רבה לתכנון שכבות ציפוי אנטי רפלקס שמתוכננות בקפידה במספר רב של שכבות כאשר כל שכבה בעלת תפקיד אופטי חשוב . אחד הפרמטרים החשובים הוא אחוז החזרה שחשוב שלא יהיה גבוהה מ- 0.5%.

בנוסף, ציפוי אנטי רפלקס תורם משמעותית בזמן עבודה מול מחשב ומאפשר הפחתת סנוורים ממסך המחשב ומתאורת החדר ומאפשר הקלה בעייפות עינית. יתרון נוסף היא נהיגה בשעות בין ערביים ונהיגת לילה עם עדשות אנטי ריפלקס, שם יחווה המשתמש ראייה נוחה ויהנה מהפחתה משמעותית ללא סנוורים והטרדה של אורות ממכוניות חולפות.

היתרונות של ציפוי אנטי ריפלקס

ארליך מסביר כי לעדשות אנטי ריפלקס יש שני יתרונות בולטים:

מבחינה תפקודית. ראייה צלולה יותר וציפוי האנטי-ריפלקס מונע השתקפויות של אור ממנורות, מפנסים, מזכוכיות או סתם קרני שמש שמגיעות מהצד או מאחור ויכולות לגרום להשתקפות. בנוסף, עדשות עם ציפויים מפחיתות עייפות מול המחשב, ומשפרות את ראיית הלילה של נהגים מול פנסי המכוניות הבאות מולם.

מבחינה אסתטית. מי שמתבונן בעיני מרכיב המשקפיים עם הציפויים רואה את העיניים צלולות ללא השתקפויות, כאשר מצטלמים אין החזרי אור מהפלש של המצלמה על המשקפיים.

ההבדלים בין הציפויים השונים

ההבדל בין הציפויים השונים הוא בכמות שכבות הציפוי שנעשה על העדשה. ככל שהן רבות יותר, שקיפות העדשה גדלה בעשרות מונים. בנוסף, ציפוי אנטי רפלקס הדור החדש מטפל באופן מלא בהגנת UV במשטח החיצוני והפנימי של העדשה, כאשר ציפויים אחרים לא מטפלים במשטח האחורי של העדשה שמהווה משטח "מחזיר " קרני אור ישירות אל תוך העין הנחשפת כך באופן מלא לקרינת UV .

כיום, כאמור, רוב עדשות המשקפיים עשויות מפלסטיק. חלקו רך חלקו מוקשה בדרכים שונות. על מנת לתת הגנה נוספת לעדשת הפלסטיק, ציפוי האנטי-רפלקס מגן, בנוסף לכל יתרונותיו האחרים, על העדשה מפני שריטות קלות הנגרמות כתוצאה מניגוב העדשה במטלית.

להזמנת משקפי ראיה עם עדשות עם ציפוי אנטי רפלקס התקשרו עכשיו 1-700-707-276


152 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול